Z kamerą u Kardashianów uczy, że posiadanie inteligentnej głowy rodziny (Robert Kardashian był prawnikiem – tym od sprawy O. J. Simpsona) nie sprawia, że wszyscy jej członkowie stają się z automatu inteligentami. A może to kwestia tego, że Robert zmarł cztery lata przed wyemitowaniem programu? Jego miejsce zajął Bruce Jenner (obecnie Caitlyn), z którym Kris spłodziła dwie córki. Między innymi Kylie. W momencie, w którym piszę ten tekst, Kylie ma 21 lat i prawie miliard dolarów na koncie. Jestem od niej o rok starsza i zastanawiam się, jak mam przeżyć miesiąc za stówę.

Kim jest Kylie Jenner?

Obecnie na liście „Forbesa” wśród najbogatszych ludzi na świecie są m.in.: Larry Page, Mark Zuckerberg, Bill Gates, Elon Musk, Alice Walton, Amancio Ortega czy Jeff Bezos. Po wpisaniu tych nazwisk w Google możemy prześledzić ich ostatnie dokonania technologiczne czy inwestycje. Pierwszymi stronami, które widzimy, są portale naukowe i ekonomiczne. Nawet nie znając wcześniej tych osób, łatwo domyślić się skąd wzięły się te sumy na ich kontach. Po wpisaniu nazwiska Kylie Jenner dostajemy w twarz… serwisami plotkarskimi. Właśnie przeczytałam, że: prawdopodobnie przerobiła swoje zdjęcie w Photoshopie, bo „TAKA TALIA jest niemożliwa!”, znowu zachwyca nowym maniciurem i jest dumna ze swojej córki, która właśnie zaczęła raczkować. Osoba niedoinformowana może mieć spory problem z odkryciem jej osiągnięć. Może nie są one wybitne, ale już spieszę z wyjaśnieniami. Kylie po pierwsze miała szczęście urodzić się w bogatej rodzinie. Kiedy byli jeszcze Kardashianami, zarabiali głównie na karierze prawniczej Roberta oraz (skądinąd wielkiej) dupie Kim Kardashian, którą raczyła pokazać na seks-taśmie w otoczeniu penisa Ray J’a. Potem pieniądze i wielką sławę przyniósł im reality show. W pewnym momencie Kylie, oprócz bycia instagramerką, postanowiła zrobić coś ze swoim życiem i założyła firmę kosmetyczną pod błyskotliwą nazwą – Kylie Cosmetics, która najbardziej znana jest z kosmetyków do ust. Z tego co słyszałam od bardziej obeznanych w świecie urody koleżanek – szminki niestety nie sprawiają, że usta stają się tak pełne jak u samej Kylie. To akurat sprawia tajemny składnik zwany kwasem hialuronowym.

Dlaczego Kylie Jenner ma pieniądze?

Kylie nie ma niesamowitego wykształcenia, jej codziennym zadaniem jest obnoszenie się z luksusem i własnym życiem w social mediach. Może i nie ma tak imponujących osiągnięć jak Zuckerberg czy Spiegel, ale dzięki tym panom jest dziś tym, kim jest. 112 mln obserwujących to jej baza klientów. Mam nieodparte wrażenie, że bez tego szłoby jej równie wyśmienicie, jak próba sprzedania grzebienia Dwayne’owi Johnsonowi. Kylie w wywiadach wspomina, że swoje imperium kosmetyczne chce prowadzić do emerytury, a potem przekazać je córeczce. Ale czy jest to w ogóle możliwe? Czy jej marka nie rozpadnie się z hukiem zaraz po tym, jak newsy o niej przestaną być najbardziej klikalnymi artykułami danego dnia na wszelkiego rodzaju Pudelkach? Nie życzę jej źle. Skąd! Trzymam kciuki, że za kilka lat okaże się bardzo inteligentną kobietą o doskonałym zmyśle ekonomicznym, która do tej pory tylko udawała pustułkę i z zimnym wyrachowaniem wykorzystała dane jej nazwisko, by stać się najbogatszą kobietą na świecie. Ale podobno nadzieja matką głupich.

Czemu w Kylie Jenner najbardziej wartościowe są pieniądze?

Kylie Jenner w rankingu „self-made businesswomen” to pomyłka. To, że niektórzy uważają ją za zero, nie znaczy, że od zera zaczynała. Pewnym jest, że zdobędzie ten miliard. I to pewnie nie jeden. Martwi mnie tylko, że rozpocznie tym samym na dobre nową erę, w której osoby materialnie warte na świecie najwięcej, niczego mu nie oddają. Ale może jestem tylko wrednym, zazdrosnym babskiem z wąskimi ustami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *